Dom z pomysłem

Data dodania: 21.10.2016


Dom jest miejscem spędzania czasu z rodziną, odpoczynku po pracy, spotkań z przyjaciółmi. Każdy właściciel by chciał, by jego domostwo było wyjątkowe i zapadające gościom w pamięć. Jednak nie każdego stać na spektakularny basen z fontanną w ogrodzie. Jakie pomysły można wykorzystać, aby domowe ognisko zyskało unikatowy, zaskakujący charakter? Oto kilka przykładów, które nie będą szokiem dla portfela.

Jednym z tańszych urozmaicających wnętrze rozwiązań jest zamontowanie huśtawki. Wiszący mebel to nie tylko marzenie każdego dziecka, ale także doskonały sposób na odpoczynek dla dorosłych. Huśtawka cieszy się ogromną popularnością na wszystkich spotkaniach towarzyskich i wszystkim na długo zostaje w pamięci. Do jej samodzielnego zawieszenia potrzebna jest wiertarka, drążek i kołki rozporowe, haki, oraz oczywiście odpowiedni sufit, który wytrzyma duże obciążenia. Całość można wykonać samemu, jednak w przypadku wątpliwości co do stropu, konieczna będzie konsultacja z architektem, np. Studio AG. Koszt samej huśtawki waha się od kilkuset to nawet kilku tysięcy złotych, dlatego każdy może znaleźć model na własną kieszeń.

G2 TEAM

Efektownym miejscem na spotkanie ze znajomymi będzie sekretny pokój. Nie wymaga on specjalnych nakładów pieniężnych – pomieszczenie istniało już na etapie projektowania domu. Tym, co czyni go wyjątkowym, są niewidoczne na pierwszy rzut oka drzwi. Można je połączyć z biblioteczką na wzór starych filmów lub umieścić za lustrem. Architekt z pewnością zaproponuje dyskretny system otwierania pomieszczenia. Dla dzieci będzie to wspaniałe, tajemnicze miejsce do zabawy, a dla dorosłych doskonałe cztery kąty na wspólne spotkania. Dodatkowo cały pokój można wytłumić poprzez położenie płyt pochłaniających dźwięki, przez co przeciągające się do późna imprezy nie będą przerywały snu reszty domowników. Efektownym uzupełnieniem będzie stół bilardowy lub piłkarzyki. Takie pomieszczenie sprawi, że goście będą wychodzili oczarowani i opowiadali o niezwykłym domu swoim znajomym.

Apartamenty nad Morzem

Następną ciekawą propozycją jest domowa ścianka wspinaczkowa. Zamówiona w specjalistycznej firmie może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy, lecz wykonana własnoręcznie – znacznie mniej. Wystarczy zaopatrzyć się w płyty ze sklejki na specjalnym stelażu oraz specjalne uchwyty. Trzeba jednak pamiętać, by ścianka nie była zbyt wysoka (chyba że dysponuje się sprzętem zabezpieczającym), a pod nią zostały zamieszczone materace lub inny materiał amortyzujący. Można również poprosić o konsultację specjalistę, który oceni, jak duże obciążenia ściana będzie w stanie wytrzymać.

Wyjątkowy dom to nie tylko luksusowe wnętrza i drogie sprzęty. Czasami wystarczy odrobina kreatywności, by uzyskać fascynujący efekt. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie się pomysłem jeszcze przed budową z architektem. Gdy projektowanie domu zostanie zakończone, niektóre koncepcje trudno będzie wdrożyć. Dlatego dobrze jest zbierać i spisywać swoje koncepty, by w trakcie tworzenia planu domu móc je wykorzystać.